Noční jízda

stříbrný peugeot, přední světlo

I když je dnes stanoveno vyhláškou používání světel i během dne, při jízdě v pozdních hodinách to platí dvojnásob. Na silnici je kromě vás spousta jiných řidičů, kteří se snaží dojet bez nehody na plánované místo. Pokud uděláte během své jízdy chybu nebo dokonce vyjedete na silnici s automobilem, který není v dobrém technickém stavu, může se vám to vymstít. A nejen vám. Uvědomte si, že na silnici nejste sami a svým bezohledným a nezodpovědným chováním můžete přivodit dopravní nehodu, o kterou nikdo z účastníků silniční dopravy nestojí. Chybu můžete udělat jen jednou a následky si pak ponesete celý život. Pokud se tedy vydáváte na cestu v nočních hodinách, zkontrolujte si před jízdou, zda máte všechny světla na svém automobilu funkční.
 

Jsou místa, kde slunce nezasvítí

Pokud patříte mezi ty, kteří denně používají automobil k cestě do zaměstnání, jistě máte vše v pořádku a technická stránka vašeho vozu je dle předpisů. Není od věci si těsně před jízdou zkontrolovat, zda máte dostatek kapalin ve vozidle a zda vám všechna světla svítí, tak jak by měla. Možná si říkáte, že osvětlení vozidla během dne, které je stanoveno vyhláškou, je zbytečné. Ale zamyslete se nad vaší cestou do zaměstnání. Jedete celou trasu za denního světla? Vede silnice jen v úsecích, kde je hodně světla? V mnoha případech určitě ne. Silnice se nevyhýbá ani takovým úsekům jako les nebo podobně zastíněné části. Sami víte, že v šeru špatně vidíte, a pokud najedete do takového úseku během dne, jste na tom stejně jako kdybyste vyjeli ve večerních hodinách. Nehazardujte a opatřete své vozidlo funkčními žárovkami.
 

Funkční osvětlení vašeho vozu

To, že své vozidlo musíme všichni udržovat v dobrém technickém stavu, všichni víme.  Kromě pravidelných technických prohlídek se sami můžete postarat o výměnu vadného a nefunkčního osvětlení. Kvalitní h7 žárovka vám bude sloužit během jízdy spolehlivě a bezpečně.

stříbrné auto, zadní světlo, SPZ