Důkladně se zamysli dřív, než začneš podnikat!

Lidé často začínají podnikat v době, kdy mají pocit, že už toho mají za sebou dost, než aby se řídili příkazy nadřízených. Chtějí být svými vlastními pány a stát se podnikateli, protože jsou přesvědčeni, že jejich pracovní schopnosti je již na takové úrovni, že jsou schopni pracovat sami na sebe a dokáží si zakázky sehnat sami. Také mnoho lidí začíná mít v poslední době pocit, že jim nevyhovuje standardní pracovní doba a práce na pět dní v týdnu. Chce si svoji práci konečně organizovat sám a po svém a také je zcela pochopitelné, že někdo nechce, aby se na jeho práci přiživovali jiní.
úprava kravaty

Ovšem je potřeba si předem rozmyslet i úskalí, která na vás číhají, pokud se pro práci na živnost rozhodnete. Budete zcela odkázáni sami na sebe, veškerou práci si budete muset shánět sami, pokud si ji neseženete, budete také logicky bez peněz. Samozřejmě se nad tím teď můžete pousmát, ale je důležité také zapřemýšlet, jestli je to odvětví, ve kterém chcete podnikat, zajímavé pro zákazníky i do budoucna. Je možná hezké, že máte práci nadomlouvanou na půl roku dopředu, ale otázkou je, jestli budete mít práci i po tom půlroce. Další věcí je, že mnoho lidí odchází podnikat, aby byli pány svého času a nemuseli dodržovat striktně pracovní dobu, ovšem faktem zůstává to, že při podnikání nakonec trávíte v práci mnohem více času, než kdybyste chodili do zaměstnání. Své by mohli vyprávět například nejrůznější řemeslníci dnešní doby, kteří nechtějí odmítat zakázky, tak v práci tráví mnohdy i dvanáct hodin včetně sobot nebo dokonce celých víkendů, protože se bojí, aby nedošli o zákazníky. Další velký problém nastává v momentě, kdy onemocníte.
grafy v tabletu

Onemocnět není žádná výhra ani v zaměstnání, ale přece jen máte nějakou finanční kompenzaci v podobě šedesáti procent z platu jistou, ale při podnikání vám nedá nikdo nic, a pokud je vaše onemocnění dlouhodobějšího rázu, můžete se ocitnout v opravdu nepříjemné životní situaci. A podobná situace nastává i v momentě, kdy chcete odjet na dovolenou, v zaměstnání máte vždy minimálně dvacet dní v roce placenou dovolenou, při podnikání je veškerá vaše dovolená vždy neplacená.