Dark web a Deep web

Ano, opravdu je tomu tak. Až 97% stránek jsou běžným uživatelům nedostupné. Pokud tedy používají obyčejný prohlížeč a nechodí tam, kde nemají. Pokud ale začnete používat tzv. cibulák, což je prohlížeč, kterým lze tento web prohlížet, dostanete se až tam, kam se normální smrtelník nepodívá. Zakázáno to opravdu není.
deep web na tabuli

Prohlížeč si s klidným srdcem může nainstalovat každý z nás. Pomocí něj můžete brouzdat, ale jen tehdy, pokud to opravdu umíte. Nemusíte se bát toho, že byste dělali něco nezákonného. Toho se dopustíte leda ve chvíli, kdy využijete nabízených služeb, které nejsou tak úplně v souladu s naším právním řádem. Poté by následoval postih. Přes cibulák by vás ale bylo velmi těžké dostihnout, protože neustále přesměrovává, takže původní počítač lze jen velmi těžko vystopovat.

Co vlastně ale Dark nebo Deep web jsou? Jejich překlad je Temný a hluboký. To také odpovídá zaměření. Opravdu se zde dostanete do hlubin internetu a dokonce i tam, kde je neradno vstupovat. Dalo by se to nazvat internetovým podsvětím.

Jestliže bychom chtěli být až moc přesní a pečliví, mohli bychom říci, že informace na internetu hovoří, že je Deep web součástí Dark webu. Najdete ale i informace, které hovoří o úplném opaku. Fakt je ale ten, že weby jsou umístěny na darknetech, což jsou překryvné sít, které využívají internet. Jsou legální, ale v jak které zemi a také v tom, na co jsou používány. Wikipedie tyto dva weby od sebe odděluje, ale praktické dělení nemá vůbec žádný smysl.
čísla na mikině

Jestliže si myslíte, že stáhnete prohlížeč a budete jen tak surfovat, pak jste na omylu. Pokud totiž neznáte přené adresy daných webů, pak neuvidíte vůbec nic. A z jakého důvodu? Cibulák totiž neumí vyhledávat jako klasický prohlížeč. Bez adresy toho moc nenajdete.

Dark webu a Deep webu není třeba se bát. Existují sice zvěsti o tom, že se jedinec připojil a vzápětí mu klepala FBI na dveře, nebo jej někdo zavraždil, ale pokud se na těchto webech budete chovat slušně, rozhodně se vám nic nemůže stát.